- Aktualności
- >
- Rok szkolny 2024-2025
- >
- Święto Niepodległości 2024
Święto Niepodległości 2024
W dniu wczorajszym w naszym przedszkolu z okazji Święta Niepodległości rozbrzmiewały wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się Polonezem W. Kilara, którego grupa starszaków wykonała z powagą towarzyszącą temu uroczystemu dniu. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu z Panią Prezes Stanisławą Żak. Po raz pierwszy naszą uroczystość uświetnili przedstawiciele Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary, którzy w strojach z dawnych epok - również wojskowych i sanitariuszek przedstawili dzieciom czasy działań służb medycznych podczas wojny. Dla dzieci była to nie lada atrakcja, ponieważ mogły zobaczyć dawne stroje i przedmioty, których wcześniej nie miały okazji poznać, a także spróbować słodkiego "leku na poprawę zdrowia", którym częstowały sanitariuszki. Dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości. ![]()
![]()
![]()
UROCZYSTY POLONEZ
Więcej zdjęć znajduje się na naszej stronie Facebook.