Święto Niepodległości 2024

???????? W dniu wczorajszym w naszym przedszkolu z okazji Święta Niepodległości rozbrzmiewały wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się Polonezem W. Kilara, którego grupa starszaków wykonała z powagą towarzyszącą temu uroczystemu dniu. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu z Panią Prezes Stanisławą Żak. Po raz pierwszy naszą uroczystość uświetnili przedstawiciele Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary, którzy w strojach z dawnych epok - również wojskowych i sanitariuszek przedstawili dzieciom czasy działań służb medycznych podczas wojny. Dla dzieci była to nie lada atrakcja, ponieważ mogły zobaczyć dawne stroje i przedmioty, których wcześniej nie miały okazji poznać, a także spróbować słodkiego "leku na poprawę zdrowia", którym częstowały sanitariuszki. Dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości. ????????????????

 

UROCZYSTY POLONEZ

Więcej zdjęć znajduje się na naszej stronie Facebook.

Opublikował(a): Barbara . Data publikacji: 06-11-2024 06:58

Na skróty