- Aktualności
- >
- Rok szkolny 2024-2025
- >
- Zajęcia o zdrowym odżywianiu 10-11.2024
Zajęcia o zdrowym odżywianiu 10-11.2024
Na przełomie października i listopada w ramach realizacji Programu „Gotuj się na zmiany” we wszystkich grupach w naszym przedszkolu dzieci uczyły się zasad zdrowego żywienia. Celami szczegółowymi zajęć było:
- Zrozumienie koncepcji dobrostanu oraz wzmacnianie świadomości zdrowotnej.
- Edukacja na temat zdrowego stylu życia i nawadniania organizmu.
- Uświadomienie, jak ważne jest picie wody.
- Poznanie korzystnych dla zdrowia produktów spożywczych.
- Rozwijanie umiejętności motorycznych i świadomości własnego ciała poprzez zabawy ruchowe.
- Wspieranie umiejętności współpracy w grupie.
- Ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia i dedukcji poprzez rozwiązywanie zagadek.
- Rozwinięcie umiejętności poznawczych poprzez eksperymenty i zabawę.
Zwieńczeniem było wspólne wykonanie przez wszystkie grupy pracy konkursowej pt.: „NASZE DRZEWO Z DOBRO-SADU”..
Więcej zdjęć znajduje się na naszej stronie Facebook.