Zajęcia o zdrowym odżywianiu 10-11.2024

Na przełomie października i listopada w ramach realizacji Programu „Gotuj się na zmiany” we wszystkich grupach w naszym przedszkolu dzieci uczyły się zasad zdrowego żywienia. Celami szczegółowymi zajęć było:

- Zrozumienie koncepcji dobrostanu oraz wzmacnianie świadomości zdrowotnej.

- Edukacja na temat zdrowego stylu życia i nawadniania organizmu.

- Uświadomienie, jak ważne jest picie wody.

- Poznanie korzystnych dla zdrowia produktów spożywczych.

- Rozwijanie umiejętności motorycznych i świadomości własnego ciała poprzez zabawy ruchowe.

- Wspieranie umiejętności współpracy w grupie.

- Ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia i dedukcji poprzez rozwiązywanie zagadek.

- Rozwinięcie umiejętności poznawczych poprzez eksperymenty i zabawę.

Zwieńczeniem było wspólne wykonanie przez wszystkie grupy pracy konkursowej pt.: „NASZE DRZEWO Z DOBRO-SADU”..

 

Więcej zdjęć znajduje się na naszej stronie Facebook.

Opublikował(a): Barbara . Data publikacji: 08-11-2024 07:04

Na skróty