Za nami Dzień bez windy 2025 – wydarzenie pełne ruchu, uśmiechu i dobrej energii!
Organizatorem akcji jest Fundacja V4Sport, która od kilku lat organizuje akcję Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego w Polsce - nasze przedszkole bierze w niej udział już od kilku lat.
Biorąc udział w konkursach Europejskiego Dnia Sportu zostaliśmy docenieni i w pierwszym roku udziału zdobyliśmy nagrodę. Zwyciężyło wtedy tylko 10 placówek - szkół i przedszkoli spośród wszystkich filmów nadesłanych z placówek w Polsce.
Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą strefę aktywności!
Grupa 1 - maluszki ćwiczyła na schodach przy wejściu do naszego przedszkola, pokonywała kolejne piętra klatki schodowej bloku, obok którego jest nasze przedszkole, a także świetnie się bawiła na osiedlowym placu zabaw.
Grupa 2 - średniaki i grupa 3 - starszaki połączyły akcję Dzień bez windy z majowymi świętami państwowymi i bawiły się podczas biało - czerwonych zabaw sportowych na nadsańskim Skateparku utrwalając sobie wiadomości o symbolach i historii naszej Ojczyzny. Były, także pod Pomnikiem Orląt Przemyskich. Nie zabrakło również aktywności na schodach. Nasza trasa wycieczki przebiegała przez kilka miejsc z wysokimi schodami. Oczywiście na schodach też odbyły się ćwiczenia zgodnie z założeniami akcji.
Takie inicjatywy to nie tylko świetna zabawa, ale też ważna lekcja – pokazują, że ruch może być częścią każdego dnia - prostą przyjemnością, dostępną dla każdego – nie tylko na lekcji WF-u.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – dzieciom, nauczycielom i rodzicom.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią międzynarodowego wydarzenia #NoElevatorsDay i już czekamy na kolejną edycję – bo nawet mała zmiana może przynieść wielką korzyść!
@FundacjaV4Sport
@NowWeMove
@ISCA - International Sport and Culture Association